Film "Broad Peak" w reżyserii Leszka Dawida będzie można obejrzeć na dużym ekranie podczas tegorocznej edycji Festiwalu "Inspirowane górami..." w Kinie Sokół Zakopane 20 października 2022 o godz. 19.00.


Bezpłatne wejściówki będzie można pobrać na stronie festiwalowej już od 10 października !

Broad Peak to opowieść o pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszając historia miłości. To również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.. Broad Peak to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później, polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi. Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, a autorem scenariusza Łukasz Ludkowski. W roli głównej - Macieja Berbeki - zobaczymy Ireneusza Czopa, z kolei Ewą Dyakowską-Berbeką zagra Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie występują również Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tadeusz Sapryk. 


Leszek Dawid o filmie:

 „W filmie skupiliśmy się na historii Macieja Berbeki, jednego z polskich Lodowych Wojowników. Podczas realizacji dużo zastanawiałem się nad tą tajemniczą i pociągającą siłą, która pcha człowieka w tak niebezpieczne miejsca, mimo jego świadomości, jak wiele ryzykuje. Film prezentowany będzie w Konkursie Głównym tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.” 

Zdjęcia realizowano w m.in. Karakorum, Alpach, Zakopanem i Warszawie.

Obsada: Ireneusz Czop (Maciej Berbeka), Maja Ostaszewska (Ewa Dyakowska-Berbeka), Łukasz Simlat (Krzysztof Wielicki), Piotr Głowacki
(Aleksander Lwow), Tomasz Sapryk (Andrzej Zawada), Dawid Ogrodnik (Adam Bielecki), Maciej Raniszewski (Tomasz Kowalski), Maciej Kulig (Artur Małek)
Ekipa: Leszek Dawid (reżyseria), Łukasz Ludkowski (scenariusz),
Łukasz Gutt (zdjęcia), Maciej Rzączyński, Dawid Janicki, Krzysztof
Rzączyński, Paweł Rymarz (producenci), Janusz Mazurczak, Katarzyna
Jędrzejczyk (scenografia), Agata Culak (kostiumy), Katarzyna
Wilk (charakteryzacja), Łukasz Targosz (muzyka), Monika Krzanowska,
Maciej Pawłowski (dźwięk), Maciej Pawliński (montaż), Weronika
Pacewicz, Małgorzata Wala (kierownictwo produkcji)


Produkcja: East Studio
Premiera: wrzesień 2022