Za nami kolejny muzyczny weekend w zakopiańskich świątyniach w ramach XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył". W piątkowy wieczór w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego wystąpiła słynna Halina Frąckowiak.

Nastrojowy koncert legendy polskiej piosenki wypełniły nie tylko kolędy i pastorałki we własnych aranżacjach, ale także, wykonane na bis, „Papierowy księżyc” oraz „Barka” - zaśpiewana wspólnie z ks. proboszczem Piotrem Pławeckim. Licznie zgromadzona w kościele publiczność została także zaproszona do wspólnego kolędowania z artystką.

Halina Frąckowiak to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka, psycholog, należy do najbardziej lubianych i cenionych gwiazd polskiej piosenki. Jej kariera trwa nieprzerwanie 50 lat, ciągle zdobywa nowych fanów starszego i młodego pokolenia słuchaczy.

Twórczość Haliny Frąckowiak wywodzi się z nurtu muzyki rockowej i temu jest wierna od lat, co nie znaczy, ze ogranicza się tylko do tego stylu. Jej wszechstronne zainteresowania muzyczne pozwoliły na twórcze szukanie nowych środków wyrazu w piosence „środka”, muzyce soulowej, poezji śpiewanej (płyta „Ogród Luizy” do poezji K. Wierzyńskiego) i religijnej (wydana w 2009 roku płyta „Kolędy, litanie) oraz specjalny projekt na Beatyfikacje JANA PAWŁA II pt. Pieśni dla Jana Pawła II.

Nagrała ponad 20 płyt ( w tym 4 złote), wiele recitali telewizyjnych i spektakli muzycznych jak „Na szkle malowane”, „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony”, „Kolęda nocka”, prowadziła swoje autorskie programy w telewizji, a jej koncerty mogła oglądać widownia w całej Europie, Australii i USA m.in. z zespołami Perfect, Spisek, SBB czy orkiestrą Adama Sztaby.

(KŁ)