W sobotę 28 stycznia Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik gościło wspaniałych artystów: Alicję Majewską, Olgę Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Świąteczny koncert „Gwiazdo świeć, kolędo leć’ odbył się w ramach XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.

Wybitni wykonawcy zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz autorskie utwory Włodzimierza Korcza. Występ cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a zgromadzona publiczność została zaproszona do wspólnego kolędowania. Dodatkową atrakcję stanowiła niezwykła gra świateł w zakopiańskiej świątyni.

Projekt "Gwiazdo świeć, kolędo leć" ma ponad dwudziestoletnią tradycję. Początkowo (od 1987 r.) był to program telewizyjny, w którym kolędy śpiewali Alicja Majewska, Łucja Prus i Jerzy Połomski. Następnie wraz z Majewską kolędowali Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. W 1990 roku powstała wersja estradowa programu z kolędami tradycyjnymi. Po śmierci Zauchy (1991) ustalił się stały skład wykonawców (Alicja Majewska, Olga Bołądź, Włodzimierz Korcz i Zbigniew Wodecki) i w takiej formie wraz z zaproszonymi artystami grupa koncertowała przez wiele lat. Kilka sezonów temu dołączył do niej Łukasz Zagrobelny. 

(KŁ)