Tegoroczna 15 edycja Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył…” dobiegła końca.

Jak zawsze od 24 grudnia do 2 lutego, w każdy weekend spotykaliśmy się w zakopiańskich świątyniach i przeżywaliśmy radosny okres narodzin Jezusa Chrystusa. Wspólne śpiewanie było okazją do budowania silnej wspólnoty, która jeszcze bardziej zbliżyła nas do Boga i do drugiego człowieka.

Przy okazji jubileuszowej - piętnastej edycji Festiwalu, Miasto Zakopane wydało płytę z kolędami, pastorałkami, pieśniami bożonarodzeniowymi oraz piosenkami świątecznymi. Swoje utwory przekazali Artyści, którzy na przestrzeni lat brali udział w wydarzeniu. Dla Nich wszystkich wyrażamy ogromną wdzięczność za życzliwość i chęć współpracy.

Dziękujemy Uczestnikom i Słuchaczom za uczestnictwo w koncertach i za wiele ciepłych słów, które docierały do nas po wydarzeniach. Każde dobre słowo, pozytywny komentarz, Państwa aktywność w naszych mediach społecznościowych, to motywacja dla nas do dalszej, wytężonej pracy. To z myślą o Mieszkańcach oraz Turystach odwiedzających Zakopane nieustająco rozwijamy nasz Festiwal.

Księżom i Parafianom dziękujemy za życzliwość, gościnność i nieocenioną pomoc przy organizacji wydarzenia: Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Olczy, Kościół Jezuitów pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Sanktuarium Najświętszej Rodziny, Kościół Świętego Krzyża, Kościół św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Centrum Formacyjno- Szkoleniowe Księżówka, Kościół Rektoralny Matki Bożej Królowej Świata, Kościół Św. Antoniego z Padwy, Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela na Antałówce, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego na Cyrhli, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach.

Wyrazy wdzięczności przekazujemy także wspaniałym Artystom, którzy dzielą się z nami swoim wielkim talentem z życzliwością i emocjami: Parafialny Regionalny Zespół „Giewont”, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Zespół 9 Siył, Zespół im. Klimka Bachledy, Kapela Hanki Wójciak, Orkiestra Góralska Tatrzańskie Smyki, Orkiestra OSP w Czarnym Dunajcu, Zespół Jedla, Zespół Krywań, Hanna Zbyryt, Agnieszka Przekupień i Karina Komendera, Olga Bończyk, Martyna Kasprzycka i Maciej Czemplik, Grupa Zyngry.

Podziękowania składamy również Partnerom: Centrum Formacyjno- Szkoleniowemu Księżówka i Zakopiańskiemu Centrum Kultury.

Kolędy i Pastorałki wykonywane podczas Festiwalu były słyszalne na całym świecie ze względu na przekaz medialny. Na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia można było wysłuchać retransmisji koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej pt. „Śpiewnik kolędowy” oraz koncertu Olgi Bończyk pt. „Magia Świąt”.

Bardzo serdecznie dziękujemy mediom, które pięknie pisały i mówiły o Festiwalu. Patronat medialny nad tegoroczną imprezą sprawowały: Polskie Radio, Jedynka - Program 1 Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP3 Kraków, TVP Kobieta, Gość Niedzielny, Niedziela. Tygodnik Katolicki, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Góral Info, Podhale Region, podhale24.pl, Watra, Zakopiec, malopolskaOnline.pl, nowytarg24.tv

Pragniemy także podziękować za życzliwość i pomoc wszystkim Osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji wydarzenia.

Już dziś zapraszamy na XVI edycją edycję Festiwalu.