Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka, psycholog, należy do najbardziej lubianych i cenionych gwiazd polskiej piosenki. Jej kariera trwa nieprzerwanie 50 lat, ciągle zdobywa nowych fanów starszego i młodego pokolenia słuchaczy.

Twórczość Haliny Frąckowiak wywodzi się z nurtu muzyki rockowej i temu jest wierna od lat, co nie znaczy, ze ogranicza się tylko do tego stylu. Jej wszechstronne zainteresowania muzyczne pozwoliły na twórcze szukanie nowych środków wyrazu w piosence „środka”, muzyce soulowej, poezji śpiewanej (płyta „Ogród Luizy” do poezji K. Wierzyńskiego) i religijnej (wydana w 2009 roku płyta „Kolędy, litanie) oraz specjalny projekt na Beatyfikacje JANA PAWŁA II pt. Pieśni dla Jana Pawła II.

Nagrała ponad 20 płyt ( w tym 4 złote), wiele recitali telewizyjnych i spektakli muzycznych jak „Na szkle malowane”, „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony”, „Kolęda nocka”, prowadziła swoje autorskie programy w telewizji a jej koncerty mogła oglądać widownia w całej Europie, Australii i USA m.in. z zespołami Perfekt, Spisek, SBB czy orkiestrą Adama Sztaby.

Współpracowała z najlepszymi autorami piosenek (Młynarski, Kofta, Geartner, Trzciński, Wołek, Kukulski), nagrywając tak wielkie przeboje jak „Napisz proszę”, „Za mną nie oglądaj się”(z Grupą ABC), „Brzegi łagodne”, „Pieśń Geiry”( z zespołem SBB) jak również wylansowała swoje kompozycje „Idę dalej”, „Bawimy się w życie”, „Julio nie bądź zła”.

Cała Polska nuciła z nią „Bądź gotowy dziś do drogi”, Papierowy księżyc”, „Mały Elf” czy „Serca gwiazd” a jej piosenka „Panna pszeniczna” należała do ulubionych utworów papieża Jana Pawła II, który zaprosił ją do występu w Watykanie.

Od ponad  roku Halina Frąckowiak obchodzi 50-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji ukazał się  3 płytowy, przekrojowy album „50 piosenek na 50 lecie” wydany przez Polskie Nagrania, jubileuszowe recitale z własnym zespołem, występ z mini recitalem na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2013.

Ciągle młoda, twórcza, otwarta na nowe trendy muzyczne.

Dyrektor Artystyczny Kanonizacji Jana Pawła II ( Wyjątkowy  koncert TVP 1 Kolory Miłosierdzia w Krakowie na Błoniach Łagiewnickich).

Współpraca z  wieloma młodymi artystami min. LUC , Grzegorz Urban , Mariusz Patyra  wielu innych .

Mistrz Mowy Polskiej , Odznaczona Przez Prezydenta Krzyżem Kawalerski Orderu  Odrodzenia Polski .