Aktorka, wokalistka.

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band,  który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce:) Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycje i markę artystyczną. Obecnie publiczność telewizyjna kojarzy  ją z roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, Izabeli Nowaczyk z  „Pierwszej Miłości” oraz licznych programów telewizyjnych. Artystka współpracuje z licznymi warszawskimi teatrami realizując swoje aktorskie zawodowe pasje. Gra w takich spektaklach jak :, „O co biega”, „Abonament na Szczęście”, „Kochane Pieniążki”,  „Kwartet” oraz „Planeta 5.0”

Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja zawodowa artystki. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. 

Nagrała 5 solowych albumów:

„Olga Bończyk - Kolędy”- 2003, Piosenki z Klasą” - 2005, „Listy z daleka” - 2011, „Piąta Rano”  - 2013, „Ślady Miłości” - 2021

W 2014 roku wydała również album wspólnie z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem i Zbigniewem Wodeckim pt „Oni Kolędują”. Regularnie wydaje single: „ W jednej chwili” „Obiecaj”, „Oczarowanie”, Wigilijna dobroć”,, Pocztylion wiatr”, „Uwierz w anioły”, „Byłeś słońcem moich dni”, „Bawi się życiem”

Obecnie pracuje nad absolutnie wyjątkowym albumem. Wykonuje na nim  a’capella,  (używając wyłącznie własnego głosu ) jazzowe aranżacje na 6 głosów. 

Nieprzerwanie koncertuje  od 35 lat.