Tatrzańskie Smyki - Orkiestra Góralska założona i prowadzona przez Krzysztofa Leksyckiego - skrzypka, kameralisty, animatora życia kulturalnego na Podhalu i Orawie. W swoim repertuarze prezentuje utwory zarówno z kanonu muzyki klasycznej, jak i brzmienia nut regionalnych z Podhala i Orawy. Zespół działa pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopana - Leszka Doruli, przy wsparciu Gmin Poronin i Kościelisko.

Orkiestra OSP Czarny Dunajec - zespół prowadzony przez trębacza Piotra Bednarczyka od wielu lat należy do wiodących formacji tego rodzaju w regionie. Szeroki repertuar orkiestry pozwala na uświetnianie zarówno uroczystości kościelnych, jak i festynów okolicznościowych. Patronat nad zespołem obejmuje Burmistrz Czarnego Dunajca - Marcin Ratułowski. 


Tomasz Jarosz - Zwycięzca FINAŁU FINAŁÓW programu "Szansa na Sukces - Opole 2020". Uczestnik 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "DEBIUTY" - OPOLE 2020. Finalista V edycji programu Must Be The Music z zespołem LACHERSI.

Koncert połączonych zespołów: Orkiestry Tatrzańskich Smyków i Orkiestry OSP w  Czarnym Dunajcu będzie premierowym wydarzeniem w historii obu formacji. Dodatkowo swój kunszt wokalny zaprezentuje Tomasz Jarosz - laureat "Szansy na sukces" z 2020 roku. Nietuzinkowe aranżacje znanych pastorałek autorstwa Macieja Niecia i Krzysztofa Leksyckiego wprowadzą świąteczny nastrój kolędowego wieczoru. Mocne brzmienie grupy dętej: fanfary trąbek i blask fletów podkreślą świąteczny klimat koncertu. Z kolei miękkie brzmienie smyczków, śpiewność skrzypiec i rezonans basów wzruszą niejednego zasłuchanego. W programie obok kolęd tradycyjnych usłyszymy takie kompozycje jak "Mario, czy już wiesz" oraz „Gore gwiazda”. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek. Koncertowa interakcja wykonawców i różnorodność brzmienia zachęcą publiczność do włączenia do wspólnego śpiewu.