Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych a już w wieku 13 lat zaczął komponować własne piosenki. Przez lata zagrał mnóstwo koncertów, w czasie których dał się poznać jako genialny wokalista o bardzo charakterystycznej niepowtarzalnej barwie głosu. Laureat Famy kujawsko - pomorskiej a także Finalista IV edycji programu IDOL gdzie ostatecznie zajął 2 miejsce.Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór "Będzie to co musi być", który ukazał się na albumie artystki "Kochać". Na Festiwalu Piosenki w Opolu poświęconemu Markowi Grechucie otworzył koncert utworem "Tango Anawa”. Kompozytor Adam Sztaba zaprosił Sławka do współpracy przy nagraniu płyty poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego- “Spotkanie z Legendą” - na której to wykonał utwór “Tak, Tak, to ja”. Płyta okazała się ogromny sukcesem i osiągnęła statut Złotej .

Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera współpracującego z Whitney Huston , Celine Dione czy Michaelem Buble. W 2017 roku został laureatem nagrody Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego Artysty. Świetnie czuje się w jazzie, soulu i ambitnym popie co udowodnił swoim debiutanckim albumem “Uniatowski - Metamorphosis”, który ukazał się 20 kwietnia 2018 roku i od razu zdobył ogromny rozgłos i poparcie mediów i publiczności.

Album uzyskał status Złotej Płyty. 23 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta „Dobrze, że jesteś” - ostatnia płyta Zbigniewa Wodeckiego, do której nagrał utwór ,,Nie ma jak Bacharach”. Na płycie śpiewali również: Kayah, Beata Przybytek, Kuba Badach, Andrzej Lampert oraz Junior Robinson, za którą 8 czerwca 2019 roku podczas Wodecki Twist Festiwal w Krakowie odebrali Platynową Płytę. Wraz z Anią Rusowicz nagrali interpretację „Szukaj mnie” Edyty Geppert, która ukazała się w filmie „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przyznał Sławkowi Honorowy Medal Thorunium w uznaniu zasług dla Miasta Torunia. W ostatnim roku wziął udział w różnych festiwalach , trasach koncertowych między innymi „Wodecki Twist Festiwal”, „Niemen inaczej”,„Koncert Muzyki Filmowej” czy „Lato z Radiem”.