Grupa „Zyngry” to osoby reprezentujące młode pokolenie regionalistów. Cztery dziewczyny pochodzące z Podhala od najmłodszych lat wyrastały w rodzinach wielopokoleniowych, w kulturze i tradycji góralskiej. Wszystkie od najmłodszych lat były członkiniami zespołów regionalnych : tam też uczyły się tradycyjnego śpiewu i tańca góralskiego. Po latach same będąc kierownikami i instruktorami w zespołach regionalnych, przekazywały rodzimą tradycję młodym pokoleniom.

W 2010 roku dziewczyny po raz pierwszy wystąpiły jako grupa „Zyngry” na Poroniańskim Lecie, promując muzykę Skalnego Podhala podczas wspólnego koncertu ze znanym artystą Krzysztofem Trebunią – Tutką. Od tego czasu prezentowały się na różnych konkursach i przeglądach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Dziewczyny doceniane były przede wszystkim za tradycyjne brzmienie wykonywanych śpiewek góralskich , oraz wysoki poziom artystyczny.

Dziewczyny od kilku lat biorą udział w inscenizacji góralskiej Męki Pańskiej – „Ciyrpiyniy miarom Bozyj Miyłości” autorstwa Anny Malaciny – Karpiel. Zostały także zaproszone do nagrania piosenki i teledysku do utworu pt. „ Szczyty moje” tejże artystki.