Podczas drugiego dnia Jubileuszowego Festiwalu zaprezentowało się 7 zespołów konkursowych.

Programy zespołów były bardzo zróżnicowane, ale łączył je jeden wątek - góralskie zabawy dzieci, taniec i śpiew, które zostały zaprezentowane przez zespół "Mali Maniowianie" w programie "W powsedni dziyń przed chałpom" oraz zespół "Zawaternik" w programie "Toniec nos godzi". 

Widzowie zostali przeniesieni w inną epokę, gdy dzieci bardzo dużo czasu spędzały na wolnym powietrzu, wymyślając sobie różne zajęcia. Zespół "Mały Zbójnicek" z programem "Zabawa na kympiy" przypomniał, że oprócz zabaw najmłodsi mieli też różne obowiązki jak pilnowanie młodszego rodzeństwa, zbieranie kamieni, malin i źdźbeł po zwózce snopków. 

W programie zespołu "Wierchy" pt. "Tydzień do Zielonyk Świontek" ukazane zostało przygotowanie do rozpalania ognisk i szykowanie specjalnych lampionów tzw. "pucharów" . 

Zespół "Mały Giewont" przedstawił marzenia dwóch małych chłopców: Szymona i Maćka o zostaniu w przyszłości "Honielnikami" i pracy na szałasie przy owcach. Marzenia pozostały, a dzieci wybrały wspólne zabawy.

Zespoły w kategorii młodzieżowej nawiązały do tradycji dożynek - zespół "Sonsiady" z programem "Hałdamas" oraz zapomnianego już nieco świata czarów i magii w programie "Boginki z potocka" zespołu "Ślebodni". 

Drugi, finałowy dzień festiwalowy zgromadził licznie publiczność, która bardzo głośno oklaskiwała zespoły.