Zgłoszenia zespołów do festiwalu

Miasto Zakopane serdecznie zaprasza wszystkie zespoły regionalne do zgłaszania swojego uczestnictwa w konkursie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na 53. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie festiwalu.


XIII Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce

Miasto Zakopane zaprasza na trzynastą edycję Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”, który odbędzie się 23 - 24 kwietnia. Dzięki niemu kultywowana jest góralska tradycja – przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ponadto wydarzenie jest okazją do kreatywnego spotkania, wymieniania się doświadczeniem i zaprezentowania swoich talentów. Do 31 marca będą przyjmowane zgłoszenia zespołów, chcących zawalczyć o cenne nagrody oraz prestiżowy tytuł zwycięzcy "Złotych Kierpców".

Zapraszamy do rejestracji zespołów pod linkiem: https://forms.gle/tKmi7gGCBd43vLQp6

Dotychczas laureatami „Złotych Kierpców” byli między innymi: „Zornica” z TCKiS Jutrzenka z Zakopanego, „Tatry” z Ratułowa, „Małe Regle” z Poronina, „Mali Śwarni” z Nowego Targu, „Mali Hamernicy” z Krakowa, „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej, „Majeranki” z Chabówki, „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej, „Młodzi Łopuśnianie” z Łopusznej, „Mały Zbójnicek” z Zębu, „Zawaternik” z Leśnicy Gronia, „Mali Maniowanie” z Maniów, „Maniowianie” z Maniów.