Szanowni Państwo!

Małopolska to miejsce, w którym tradycja współgra z nowoczesnością. Miejsce, które wyróżnia bogata kultura, a także otwartość, gościnność i niesamowita energia. To, między innymi, dzięki nim doceniany jest wielki potencjał naszego regionu. Wierzymy, że spójne i kreatywne działania promocyjne są dziś kluczem do budowania w świadomości mieszkańców regionu, turystów, jak i naszych partnerów przekonania, że Małopolska oferuje zawsze to, co ma najcenniejszego.

Dlatego cieszę się, że po raz kolejny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem jest częścią naszego projektu pod nazwą „Wizytówki Małopolski” – mającego na celu wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców oraz budowanie silnej marki Małopolska poprzez wizerunkową obecność województwa, jako partnera największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń.

Ten niepowtarzalny i barwny festiwal organizowany w Zakopanem związany jest z kulturą ludową, która jest siłą naszego regionu. To ona, wraz z pięknem górskiego krajobrazu, od lat zachęca do przyjazdu wszystkich spragnionych kontaktu z tradycją, przekazywaną tutaj pieczołowicie z pokolenia na pokolenie. Wierzę, że ta wspaniała impreza będzie się w dalszym ciągu rozwijała, przyciągając pod Giewont kolejne pokolenia miłośników folkloru.

Drodzy Państwo, przed nami czas bogaty w interesujące wydarzenia muzyczne i inicjatywy, które zwrócą uwagę na Małopolskę jako ważne centrum życia kulturalnego. Już teraz dziękuję wszystkim uczestnikom: artystom, zespołom i grupom folklorystycznym za obecność podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Do zobaczenia w Zakopanem!

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego