Zapraszamy na 53 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który odbędzie się w dniach 19 – 26 sierpnia 2022r. na Dolnej Równi Krupowej.

Zespoły uczestniczące w festiwalu prezentują tradycyjny, nieprzetworzony folklor oraz zapomniane obrzędy.

Dziś zakopiański konkurs jest prestiżową i uznaną imprezą folklorystyczną, nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Przez minione 50 lat uczestniczyło w nim blisko 600 zespołów zagranicznych z kilkudziesięciu krajów oraz ponad 200 grup polskich.

To jedyna w swoim rodzaju impreza, a zarazem atrakcyjna propozycja w ofercie turystycznej miasta, która przyciąga rzesze fanów z całej Polski. Turyści przybywają pod Giewont, by z góralami z różnych zakątków świata przeżyć folklorystyczną przygodę. 

Tegoroczną edycję festiwalu rozpoczniemy koncertem pt. „Szalone skrzypce i muzyka świata „W krainie Barona Cygańskiego”” czyli Roby Lakatos z Orkiestrą Beethovenowską oraz Trebunie – Tutki.

Na scenie zaprezentują swoją kulturę zespoły z: Rumunii, Bułgarii, Bośni, Turcji, Macedonii, Słowacji, Węgier, Grecji, Czech, Meksyku i Polski. 

Zapraszamy również na wiele wydarzeń towarzyszących, a w szczególności na koncert „Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim” z udziałem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, solistki skrzypaczki Katarzyny Lassak oraz tradycyjnej kapeli góralskiej – Muzyka Rodziny Lassaków „Heliosów” z Zakopanego,