Otwieramy Pokaz Filmów o Sztuce 2022

Organizator: Zakopiańskie Centrum Kultury, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na tegoroczną, kolejną już edycję Pokazu Filmów o Sztuce. Tematem przewodnim prezentacji filmowych jest Plakat.

Marcowa odsłona Zakopiańskiego Pokazu Filmów o Sztuce,poświęcona jest plakatowi: jego Twórcom, początkom kreacji plakatu oraz roli jaką plakat odgrywał przez lata w  promocji wydarzeń, zjawisk i trendów.  Bogata lista filmów o sztuce plakatu została przez nas poprzedzona organizacją, dostępnej w Stacji Kultura Zakopane – nowej jednostce ZCK - wystawy plakatu promującego Zakopane i Tatry.

Uroda przedwojennego plakatu stała się dla nas zachętą dla ogłoszenia Konkursu na plakat promujący Zakopane. Oczekiwany plakat powinien nawiązać do walorów przyrodniczych, turystyczno-rekreacyjnych, odnieść się do kultury, sztuki lub kultury rodzimej, w nowatorskiej i nieoczywistej formie artystycznej.

PFOS rozpoczniemy we czwartek 30 marca, przedpołudniowym pokazem filmów opartych na poszukiwaniu odpowiedzi czym jest plakat, jego rola i historia. Sobotni pokaz zamkniemy z przymrużeniem oka filmem w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego - Przeżyjmy to jeszcze raz – plakat w PRL.

Całość dopełni wystawa pokonkursowa plakatów, poświęconych miastu Zakopane, plakatów które docenią walory artystyczno – turystyczne Miasta pod Giewontem.

Licząc na Wasz udział w pokazach i konkursie mam nadzieję , iż będą one początkiem artystycznej podróży, w nowym miejscu jakim jest Stacja Kultura Zakopane. Wartością dla nas bezcenną, będzie powrót do źródeł projektowania plakatu  i odszukanie artystycznego ducha w kreacji reklamowej. Miasto Zakopane stanowi dla tego nurtu sztuki wspaniałą scenografię, a energia miejsca dostarczy Wam Dobrych Emocji, zapraszam serdecznie,

Beata Majcher

Dyrektor

Zakopiańskiego Centrum Kultury