20. United Europe Jazz Festival – Wiosna Jazzowa Zakopane 2024 symbolicznie rozpoczęła się w tym roku prologiem muzycznym, na który zaprosiliśmy pierwszego dnia wiosny. Artyści Anna Gąsienica Byrcyn & Sitkowski Band na scenie Klubokawiarni Stacja Kultura Zakopane zaprezentowali projekt „Jazz Meets The Beatles”. Organizatorami festiwalu są Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Prologiem muzycznym United Europe Jazz Festival – Wiosna Jazzowa Zakopane 2024 oraz konferencją prasową z radością zapowiadamy tegoroczną edycję wydarzenia, która tradycyjnie odbywa się w długi weekend majowy. Na scenie klubokawiarni o naszym majowym wydarzeniu, jego planach artystycznych i muzycznych opowiedzieli Agnieszka Nowak Gąsienica - Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, Karol Konarski – współtwórca i jeden z pomysłodawców festiwalu oraz Marcin Kusy – Dyrektor Artystyczny Wiosny Jazzowej. Wszyscy jednogłośnie zapewnili, że tegoroczna Wiosna zarówno ta jazzowa jak i kulturalna będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla wszystkich miłośników jazzu, ale też osób spragnionych kultury na najwyższym poziomie.

Po konferencji prasowej na scenie pojawiła się znakomita zakopianka Anna Gąsienica Byrcyn & Sitkowski Band, którzy zaserwowali zgromadzonej publice niezapomniany muzyczny popis. Ich wykonanie utworów legendarnej grupy The Beatles wprowadziły niepowtarzalny klimat na scenę Klubokawiarni

Wiosna Jazzowa w Zakopanem to wyjątkowy festiwal, łączącym doskonałą muzykę, niepowtarzalny klimat i niezapomniane wrażenia. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników jazzu do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które rozpocznie się już 30 kwietnia, a potrwa do 3 maja.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia na stronie:
www.festiwale.zakopane.pl/wiosna-jazzowa

Bilety do kupienia od 21 marca na stronie: zakopane-sklep.pl oficjalnej stronie festiwalu.