Wybitni artyści oraz rewelacyjna publiczność, taki był finał drugiego dnia Wiosny Jazzowej 2023 - z koncertem Jarek Michaluk Trio i wspaniałego, charyzmatycznego Kuby Badacha, który zaprezentował w nowych aranżacjach utwory Andrzeja Zauchy. Organizatorami tego wielkiego jazzowego święta w Zakopanem jest jak co roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.


Drugiego dnia festiwalu spotkaliśmy się w przestrzeni Klubu Le Scandale - Partnera Wydarzenia, aby rozpocząć kolejny dzień festiwalowy Wiosny Jazzowej. Ze sceny zebraną publiczność w imieniu Gospodarzy Miasta: Burmistrza Leszka Doruli i Zastępcy Burmistrza Agnieszki Nowak Gąsienicy oraz swoim przywitała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher. Ze sceny padły tez podziękowania skierowane w stronę Programu Pierwszego Polskiego Radia, a dotyczyły objęcia projektu patronatem medialnym, wsparcia programowego i promocyjnego wydarzenia.

Wieczór rozpoczęliśmy od występu wspaniałych instrumentalistów i ich nieśpiesznie zagranych dźwięków. Jarosław Michaluk Trio z ogromnym urokiem połączyli tradycyjne jazzowe elementy z muzyką regionalną i ludową. Klasyczny jazz najwyższej próby zabrzmiał na początku naszego poniedziałkowego spotkania w ramach Wiosny Jazzowej.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Kuba Badach. Niektórzy od lat widzieli w Artyście naturalnego zastępcę Andrzeja Zauchy. Po dzisiejszym koncercie jesteśmy już pewni, że nie są to słowa wypowiadane na wyrost, szczególnie że wystąpił z jego repertuarem noszącym nazwę "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". Materiał wyśpiewany ze sceny oddał swoisty hołd zmarłemu Artyście przy jednoczesnym uszanowaniu jego utworów, ale potraktowanie ich w inny, nowy, unikalny sposób. I taki właśnie był ten koncert swobodny, pełen wolności – jedyny w swoim rodzaju.

Jaki był drugi festiwalowy dzień? Różnorodny repertuar zadowolił nawet tych najwybredniejszych odbiorców, a wspaniali wykonawcy dali prawdziwy popis ze sceny angażując rozentuzjazmowaną publiczność. To jednak nie koniec, przed nami już jutro czeka kolejny festiwalowy dzień. Pozostajemy w przestrzeni Hotelu Aries & SPA Zakopane – Partnera wydarzenia, zapraszając tym razem do przestrzeni Restauracji Halka, ul. Zaruskiego 5, na koncerty w ramach United Europe Jazz Festiwal. Start pierwszego koncertu „The Choice” już o godz. 17.

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

Partnerzy: Hotel Aries & Spa Zakopane, Klub Le Scandale, Restauracja HALKA – HOTEL ARIES & SPA Zakopane, Marka LOTTO, International Jazz Day / Herbie Hacock Institute of Jazz


Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP Kobieta
TVP Kultura, TVP 3 Kraków, Jazz Forum, Jazzpress, Jazz TV, Jazzitup.pl, Goral Info
Kultura Podhala, Nowy Targ 24 TV, Podhale 24, Podhale Region, Tygodnik Podhalański,
Watra.pl, M jak Małopolska