„Wiosna Jazzowa Zakopane” organizowana przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury udowadnia, że jazz to nie jest niszowa muzyka. Podczas pierwszego dnia festiwalu, Damy polskiego jazzu spotkały się na jednej scenie aby pokazać słuchaczom, że młodość i doświadczenie to mieszanka, która nie jedno ma imię i usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających odbiorców. W imieniu Burmistrzów Miasta Zakopane na Wiosnę Jazzową zaprosiła Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher.

Po wczorajszej inauguracji Festiwalu, podczas której zespól The Lions wciągnął przechodniów na Krupówkach do wspólnej, muzycznej zabawy udowodniając, że jazz to nie jest niszowa muzyka, nadszedł czas na pierwszy dzień Festiwalu, który był przede wszystkim spotkaniem ze wspaniałymi damami polskiej muzyki jazzowej.

Na początek Marta Zalewska, która zawsze podkreśla, że jazz jest dla niej równie ważny jak rock z uwielbianymi przez nią czasami hippisów oraz polskimi niezapomnianymi przebojami lat 60-tych i 70-tych. Podczas dzisiejszego koncertu Artystka wystąpiła z jazzującym materiałem „Wołanie o Słońce Nad Światem”. Posłuchać mogliśmy piosenek, które niegdyś wraz z Dżamblami śpiewał Andrzej Zaucha.

Na wielki finał wieczoru wystąpiła gwiazda i legenda muzyki jazzowej - Urszula Dudziak, która tym razem przygotowała dla swoich fanów coś specjalnego. Z okazji swoich okrągłych 80 urodzin wystąpiła z utworami tworzącymi trasę, która nosi nie inną nazwę jak: „80 lat dookoła świata - The Best of Urszula Dudziak". Światowej sławy artystka artysta jazzowa otwarcie mówi, że swój wiek nosi jak koronę. Urszula Dudziak walczy ze stereotypami i przekonuje, że w każdym wieku można czerpać z życia garściami, również muzycznie.

Pierwszy dzień Festiwalu to porywające, niezwykłe koncerty. Nie można było lepiej uczcić przypadającego 30 kwietnia Międzynarodowego Dnia Jazzu. I z pewnością ci, którzy przyjechali do stolicy Tatr nie żałują. Entuzjastycznie przyjęci artyści odwzajemnili się widzom niezwykłą muzyczną ucztą, której mogli zakosztować. Organizatorzy - Miasto Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury zapewnili kolejny rok z rzędu różnorodny repertuar i po pierwszym dniu widać, że słowa dotrzymali.

Słuchacze, którym nie udało się zdobyć  biletów na niedzielny koncert mieli jeszcze szansę na muzyczne doznania dzięki transmisji koncertu Urszuli Dudziak na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Bardzo udany pierwszy dzień Festiwalu dodatkowo zaostrzył apetyty na kolejne koncerty Wiosny Jazzowej Zakopane 2023, na które serdecznie zapraszamy !

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

Partnerzy: Hotel Aries & Spa Zakopane, Klub Le Scandale, Restauracja HALKA – HOTEL ARIES & SPA Zakopane, Marka LOTTO, International Jazz Day / Herbie Hacock Institute of Jazz

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP Kobieta
TVP Kultura, TVP 3 Kraków, Jazz Forum, Jazzpress, Jazz TV, Jazzitup.pl, Goral Info
Kultura Podhala, Nowy Targ 24 TV, Podhale 24, Podhale Region, Tygodnik Podhalański,
Watra.pl, M jak Małopolska