Majówka pod Tatrami zapowiada się iście muzycznie! A to za sprawą Wiosny Jazzowej organizowanej niezmiennie przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. Dzisiaj, w sobotę 29 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbyła się konferencja prasowa, którą zainaugurowaliśmy tegoroczny Festiwal. Tuż po niej Krupówki wypełniły się jazzem. Przed Miejską Galerią Sztuki – w Prologu Muzycznym wydarzenia, zaprezentował się zespół The Lions.


W samo południe Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher rozpoczęła briefing prasowy, na której w imieniu swoim oraz Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, Zastępcy Burmistrza Agnieszki Nowak - Gąsienicy zaprosiła do udziału w przedsięwzięciu, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Zakopanem, sięgający swoją historią roku 2004. Podkreśliła walory, które wyróżniają festiwal: odświeżona formuła z artystami i repertuarem adresowanym do szerszej publiczności.

O współpracy muzyków i organizatorów w ramach United Europe Jazz Festival - grupy Państw Wyszehradzkich, do której udało się wrócić z sukcesem po krótkiej, rocznej przerwie opowiadał Karol Konarski, który od początków jest związany z projektem.

Z kolei Dyrektor Artystyczny Marcin Kusy przedstawił program wydarzenia, sylwetki artystów i prezentowany przez nich festiwalowy repertuar. Wspomniał także, iż od poprzedniej edycji festiwal obrał nowy kierunek, stał się bardziej spójny i treściwy. „W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa zapraszając do Zakopanego m.in. Kubę Badacha i Urszulę Dudziak.”

Zaraz po konferencji publiczność mogła posłuchać prologu Wiosny Jazzowej w wykonaniu zespołu „The Lions”, który porwał publiczność w rytmy jazzu, soul czy reagge.

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

Partner Główny: Marka LOTTO

Partnerzy: Hotel Aries & SPA Zakopane, Klub Muzyczny Le Scandale, Restauracja "Halka", International Jazz Day, United Europe Jazz Festival

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP3 Kraków, Jazz Forum, Jazz Press, Jazz It Up!, Góral Info, Kultura Podhala, Nowy Targ 24.tv, Podhale 24, Podhale Region,  Tygodnik Podhalański, 24TP.pl, Serwis Informacyjny Watra, M jak Małopolska.

Fot. Aleksander Joachimiak