Po dwóch spektakularnych dniach festiwalu, czas na zmianę lokalizacji i kontynuację niezwykłych jazzowych doznań. Na drugą część festiwalu zaprosiliśmy do Kombinatu. Miejscu wielu pasji. Nie zwalniamy tempa i zapewniamy równie intensywny muzyczny czas. Ostatnie dwa dni to jeszcze więcej ekscytujących dźwięków, niezapomnianych doznań i artystycznych odkryć. Na wydarzenie zaprasza Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.


To już 20 lat minęło! W tym roku obchodzimy jubileusz jednego z najważniejszych wydarzeń koncertowych nie tylko pod Giewontem, ale też w Polsce. Od dwóch dekad magia jazzu wypełnia przestrzeń Zakopanego i łączy we wspólnej podróży przez rytm, harmonię i improwizację.

Trzeciego dnia jazzowej majówki wystąpił dla nas kwintet jazzowy New Bone. Początkowo inspiracją dla muzyków tego zespołu były dźwięki Wayne Shortera, Milesa Davisa czy Horace Silvera. Obecnie grają ciepło przyjęte przez krytyków i słuchaczy autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka z nowym spojrzeniem na grę zespołową oraz interakcje między muzykami.

Muzyczną stawkę zamknął polski pianista, kompozytor i producent. Zwycięzca ponad 20 najważniejszych polskich i europejskich festiwali muzycznych z ponad 600 rozegranymi koncertami i ponad 20 albumami – Mike Verba w towarzystwie wybitnego amerykańskiego basisty jazzowego Reegie’go Washingtona oraz uznanego polskiego saksofonisty i kompozytora Grzecha Piotrowskiego. Publiczność doceniła występ za wirtuozerię, technikę i charyzmę połączoną pozytywną energią, pasją do muzyki i charakterystyczną obecnością sceniczną.

Przed nami ostatni dzień tegorocznej Wiosny Jazzowej Zakopane – United Europe Jazz Festival.
Już jutro koncerty Peter Lipa oraz Dan Barta & Robert Balzar Trio.
Zapraszamy do Kombinatu. Miejsca wielu pasji.

Szczegółowy program oraz informacje dotyczące koncertów biletowanych na stronie

www.festiwale.zakopane.pl /wiosna-jazzowa


Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Partnerzy: Teatr im. St. I. Witkiewicza, Hotel Belvedere Resort & SPA, Kombinat - miejsce wielu pasji, Restauracja i Browar Gwarno.

Fot. Aleksander Joachimiak