30 KWIETNIA, GODZ. 18:00

Teatr Stanisława Ignacego Witkiewicza,
ul. Chramcówki 15
BILETY WSTĘPU

Finał pierwszego dnia Wiosny Jazzowej 2024 to spotkanie z legendą, wybitnym perkusistą, wokalistą, słowem wspaniałą postacią polskiego jazzu Andrzejem Dąbrowskim. Grywał z Trzaskowskim, Urbaniakiem, Komedą, ale też ze słynnym Stanem Getzem. Wyśpiewał wiele przebojów jazzowych i pop, jest niezrównany jeśli chodzi improwizację, swing i standardy.

Towarzyszyć mu będzie naszpikowany gwiazdami Sextet Roberta Majewskiego, z Jagodzińskim, Miśkiewiczem czy Jahrem w składzie.

Andrzej Dąbrowski to legenda sceny rozrywkowej i jazzowej, wokalista i perkusista, kompozytor. Kierowca rajdowy i dziennikarz.
Nagrał kilkadziesiąt płyt. Koncertował w całej Europie, w plebiscytach na najlepszego wokalistę jazzowego wielokrotnie stawał na podium.

W 2022 roku nakładem wytwórni FOR TUNE ukazał się na rynku album, który jest zapisem koncertu zorganizowanego w Bemowskim Centrum Kultury. „Live” Andrzeja Dąbrowskiego & All Stars to perła polskiego jazzu. (Przemo Urbaniak, Jazz Soul). Podczas koncertów Andrzej Dąbrowski śpiewa repertuar z tej właśnie płyty. Jest w świetnej wokalnej i scenicznej formie!

Artyście towarzyszą absolutni ALL STARS:
Robert Majewski – trąbka, flugelhorn
Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy
Grzegorz Nagórski – puzon
Andrzej Jagodzinski – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Marcin Jahr – perkusja