3 MAJA, GODZ. 18:00

Kombinat - miejsce wielu pasji, ul. Nowotarska 37 D
BILETY WSTĘPU


DAN BART

Jeden z naszych najbardziej utalentowanych, wszechstronnych i uznanych wokalistów, zdobywca wielu nagród, w tym wielu nagród Akademii Muzyki Rozrywkowej „Anděl”.

Cieszy się szacunkiem zarówno wśród profesjonalnych krytyków, jak i opinii publicznej.

W 1991 roku zdecydował się na karierę artystyczną i założył zespół rockowy Alice, z którym w przyszłości wydał trzy albumy. W 1994 roku podjął współpracę w funkowej grupie J.A.R. Rok wcześniej zdobył rolę Jezusa, a potem Judasza w bardzo udanej czeskiej produkcji musicalu Jesus Christ Superstar, a kilka lat później wystąpił w roli Che w musicalu Evita.

W 1998 roku jako lider stał na czele formacji SexiDancers.

Ważnym kamieniem milowym w karierze Dany Bárty był rok 2000, kiedy założył solowy projekt Illustratosfera. Grupa ta działa do dziś i ma na swoim koncie sześć albumów pt.

Większość swoich zagranicznych koncertów wykonuje jednak z trio jazzowym Roberta Balzara (Balzar jest także członkiem Illustratosfery i J.A.R.).Ten czysto akustyczny projekt w ostatnich latach zyskał swój własny, oryginalny kształt, a w 2010 roku ukazała się udana płyta Theyories. Poziom artystyczny i wielkość Dana Bárty potwierdza także fakt, że został zaproszony do współpracy z jednym z najbardziej nierozpoznanych wokalistów na świecie, Bobbym McFerrinem.

ROBERT BALZAR – kontrabas

Pochodzący z Náchodu naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku jedenastu lat. Kontynuuje sześcioletnią naukę w konserwatorium. Następnie następuje przesłuchanie do AUS VN Praga (1983-1985). W latach 1985-1989 gra w Orkiestrze Telewizji Czechosłowackiej i jednocześnie rozpoczyna pracę na czeskiej scenie jazzowej.

W 1996 roku założył grupę pod własnym nazwiskiem - ROBERT BALZAR TRIO. Współpracował z Bennym Golsonem, Tonym Lakatosem, Bélą Szakcsi Lakatosem, Victorem Lewisem, Johnem Abercrombie, Kurtem Ellingiem, Raulem Midonem…

Robert Balzar będzie także brał udział w wielu projektach studyjnych produkcji naszych i zagranicznych.

1998 R.Balzar zakłada grupę pod własnym nazwiskiem: ROBERT BALZAR TRIO Od 1990 jest członkiem zespołu wspierającego chansonistę: HANY HEGEROVÉ W 1998 dołącza do funkowej formacji: J.A.R W 2000 jest współzałożycielem Dana Bárty projekt solowy: ILLUSTRATOSPHERE Kolejny ceniony zespół: DAN BÁRTA & R. BALZAR TRIO

VÍT KŠIŠTAN – fortepian

Czeski pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Jazzowej w Odense w Danii. Obecnie mieszka w Pradze i wykłada w Konserwatorium Jaroslava Ježka oraz w JAMU w Brnie. Prowadzi własne trio, jest także członkiem nowoczesnego czeskiego big bandu Joanna Kucharczyk Quartet – Concept Art Orchestra. Jest członkiem grupy M. Kloučkové. Regularnie współpracuje z muzykami polskimi i skandynawskimi. W R.B. Triu pracuje od 2019 roku

KAMIL SLEZÁK – perkusja

Studiował grę na perkusji w Konserwatorium Janáčka w Ostrawie, a następnie występował w różnych zespołach jazzowych morawskiej sceny, m.in. Zespół Borysa Urbanka, FMQ. Od 1999 roku podjął pracę w Filharmonii Morawskiej w Ołomuńcu na stanowisku zastępcy kierownika sekcji perkusji i jednocześnie rozpoczął pięcioletnie studia (1999 - 2004) na Universität für Musik und darst. Kunst Wien u prof. Fritz Ozmec. W 2001 roku został także członkiem Gustav Brom Big Band, a jego współpraca poszerzyła się o inne zespoły muzyczne i solistów, m.in. CS Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison, JORO, Four Elements, Druhá trava, Invisible World.

Od 2007 roku pracuje także jako pedagog w Akademii Sztuk Scenicznych im. Janáčka w Brnie. W R.B. Triu pracuje od 2015 roku.