Ostatniego dnia Festiwalu "Inspirowane górami..." w Centrum Kultury Rodzimej willa Czerwony Dwór odbyło się spotkanie "Babranie papieru"  z Anną Tybor. Mój Broad Peak.

Wydarzenie otworzyła Joanna Staszak Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane. Rozmowę z bohaterką poprowadził Paweł Pawlica - reporter Polskiego Radia. Himalaistka z pasją opowiadała o swoim nadzwyczajnym wyczynie - zdobyciu ośmiotysięcznika Broad Peak bez użycia tlenu z butli i zjechała z niego na nartach. Opowieść została okraszona pięknymi zdjęciami z wypraw. Licznie zebrana publiczność była pod ogromnym wrażeniem hartu ducha, siły i ambicji Pani Ani. Przy okazji spotkania dowiedzieliśmy się także, że narciarka z zawodu jest architektem i wnętrza willi Czerwony Dwór w piękny sposób komponowały się z jej drugą pasją i zawodem zarazem.


Podczas spotkania Iwona Pawłowska - dobry duch tego cyklicznego projektu, odczytała list synów Ewy i Macieja Berbeków - patronów festiwalu z którego płynęły słowa podziękowania za możliwość jego realizacji, kierowane na ręce Burmistrza Miasta Zakopane.