Prolog Festiwalu, który odbył się w Zakopiańskim Centrum Edukacji w minioną sobotę, był niezapomnianym wydarzeniem pełnym muzyki i artystycznej inspiracji. Licznie przybyłą publiczność w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane przywitała Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak, podkreślając jednocześnie, że w tym roku Zakopane obchodzi jubileusz 90-lecia uzyskania praw miejskich. Głównym punktem prologu był koncert Kapeli Hanki Wójciak, który stanowił premierę jej najnowszej płyty zatytułowanej "Kapela Hanki Wójciak i Przyjaciele Śpiewnego Świata". To było wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło miłośników muzyki z całego regionu.

Na scenie towarzyszyli Hance Wójciak zaproszeni artyści-przyjaciele, co uczyniło koncert jeszcze bardziej wyjątkowym. Basia Giewont, Tomasz Czaderski, Jacek Długosz, Mateusz Frankiewicz, Wojciech Maciejowski, Jakub Piechnik, Asia Nawojska, Alicja Tanew, Ola Wojtas, Rafał Maciąg, Michał Zator, wspólnie z Hanią, stworzyli magiczną atmosferę, niosąc publiczności niezapomniane chwile muzycznych uniesień.

Ale to dopiero początek festiwalu! Główne wydarzenia festiwalowe odbędą się w dniach 18 - 22 października, kiedy to będą Państwo mieli okazję wspólnie z nami świętować 90-lecie uzyskania praw miejskich przez Miasto Zakopane. Koncerty, wystawy, piknik, spotkania z artystami czekają na wszystkich miłośników górskiego dziedzictwa.

Festiwal Inspirowane Górami to nie tylko okazja do delektowania się pięknem muzyki i sztuki, ale również do poznawania i doceniania bogatego dziedzictwa kulturowego Tatr i ich okolic. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, które przyniosą Państwu niezapomniane chwile artystycznej i duchowej inspiracji.

Organizatorzy: Miasto Zakopane
Patroni medialni: Polskie Radio, Radio Kraków, TVP3 Kraków, TVP Kobieta, Kwartalnik TATRY, Tygodnik Podhalański, TP24.pl, Podhale24.pl, Serwis Informacyjny Watra, Podhale Region, Małopolska Online, Kultura Podhala, Góral Info.


(AS)