Niedzielne uroczystości, które odbyły się w ramach 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej miały ogromne znaczenie. Od tego roku Festiwal przyjął jako swojego patrona Wacława Geigera- kompozytora, pedagoga i dyrygenta, przez długie lata związanego zawodowo z Zakopanem.

O godzinie 17:00 rozpoczął się koncert w wykonaniu The Time Quartet oraz sopranistki Katarzyny Wiwer. Miejska Galeria i Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego przywitała słuchaczy występem dedykowanym Wacławowi Geigerowi, który nosił tytuł "Ozgroj mi sie ziemio".

Wydarzeniu towarzyszyły wielkie emocje, oprócz koncertu wybitnych muzyków głos zabrała Wiceburmistrz Miasta Zakopane Pani Agnieszka Nowak Gąsienica, która przypomniała jak ważnym wydarzeniem dla tego od lat organizowanego w Zakopanem Festiwalu, jest dzisiejsza uroczystość nadania mu imienia Wacława Geigera.

Sylwetkę patrona przybliżył dyrektor Festiwalu Pan Rafał Monita, który przed zgromadzonymi słuchaczami wygłosił odczyt. Publiczność mogła obejrzeć także pamiątki po sławnym artyście, którego imieniem nazwano Festiwal.

Przypominamy, że Festiwal trwa, aż do 13 sierpnia. Pełen repertuar można znaleźć pod linkiem https://www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-muzyki-...

Organizatorami festiwalu są Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.