Campbell Diamond - pochodzi z Canberry w Australii, obecnie mieszka w Linzu w Austrii, gdzie niedawno został mianowany profesorem gitary na Uniwersytecie Muzycznym Antona Brucknera.

Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie u Huberta Käppela w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii w Niemczech. Studia kontynuował u Judicaëla Perroya w Haute Ecole de Musique Genève. Wcześniej był uczniem Timothy Kaina i Minh Le Hoang w ANU School of Music w Canberze w Australii. Naukę gry na gitarze klasycznej rozpoczął w wieku 17 lat, obecnie jest uważany za jednego z najbardziej interesujących gitarzystów swojego pokolenia. Jest laureatem ponad 30 nagród w międzynarodowych konkursach gitarowych.

Poza działalnością solisty, bardzo interesuje się muzyką kameralną. Niedawno dołączył do międzynarodowego kwartetu kwartetu „Guitar4mation”. W 2021 roku założył duet Voice/Guitar z sopranistką Clémence Tilquin, profesorem wokalu w Genewie Haute École de Musique w Genewie.

Campbell jest artystą reprezentującymfirmy D’Addario i Guitarlift. Gra na gitarze Antoniusa Müllera z 2015 roku.



Martin Schwarz - studiował grę na gitarze w Akademii Muzycznej w Wiedniu. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, ale nauczycielem, który wywarł na niego największy wpływ był David Russell.

Jako solista i kameralista koncertował w Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Włoszech i Grecji.

Jest członkiem-założycielem kwartetu gitarowego „Guitar4mation”. Z tym zespołem koncertuje i nagrywa od 1993 roku. Ważną częścią jego pracy artystycznej jest aranżowanie i komponowanie muzyki na gitarę, poczynając od utworów solowych po aranżacje orkiestrowe. Jego kompozycje są publikowane przez Productions d’Oz w Montrealu w Kanadzie.

Prowadzi intensywną działalność pedagogiczną w wielu różnych instytucjach. W 2015 roku został mianowany profesorem gitary na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz w Austrii.



Michał Nagy - urodził się w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie i Konserwatorium Wiedeńskim. Jego nauczycielami byli Janusz Raczyński, Marcin Zalewski, Ryszard Bałauszko i Heinz Wallisch. Jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach. Dwukrotnie był stypendystą Fundacji Kultury. Jest laureatem nagrody Województwa Małopolskiego ,,Ars Quaerendi” i odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Profesor sztuki muzycznej, wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Od 2008 roku jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych i Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie. Michał Nagy gra na gitarach Mario Rosazza Ferraris i Petr Matoušek, używa strun D’Addario. 

Jest współtwórcą i członkiem międzynarodowego kwartetu gitarowego Guitar 4mation, specjalizującego się w wykonaniach muzyki XX i XXI wieku, w tym między innymi repertuaru z pogranicza muzyki współczesnej i jazzu. Jest również członkiem zespołu Hirundo Maris, założonego przez Ariannę Savall i Pettera Udlanda Johansena (nagrania płytowe: CD „Il Viaggio d’Amore”, 2015, The Wind Rose, 2017, Poésie et musique, 2021). 

W roku 2020 Michał Nagy wydał solową płytę p.t. Fughetta, zawierającą dedykowaną mu tytułową kompozycję Pawła Szymańskiego oraz utwory B. Brittena, S. Gubajduliny i A.Tansmana. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2021. Michał Nagy dokonał prawykonań utworów, m.in. Sergia Assada, Pawła Szymańskiego, Guntera Schneidera, Bartłomieja Budzyńskiego i Stefana Soewandiego. Michał Nagy występuje również w duecie z gitarzystą Marcinem Siatkowskim, skrzypkiem Pawłem Wajrakiem, bandoneonistą Klaudiuszem Baranem i oboistą Arkadiuszem Krupą, z którym zarejestrował sonaty Domenica Scarlattiego w autorskim opracowaniu na obój i gitarę (wydawnictwo Agencji Artystycznej GAP, 2015). Nagy dokonał również nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, Bayerischer Rundfunk i stacji ZDF. Jest także autorem wielu aranżacji na gitarę solo i z zespołami kameralnymi. Współpracował z Polskim Wydawnictwem Muzycznym i wydawnictwem Euterpe.



Petr Saidl - studiował w Konserwatorium w Pardubicach u S. Juřicy oraz w Hochschule im Franza Liszta w Weimarze u prof. Rolanda Zimmera, prof. Jürgena Rost i prof. Moniki Rost. Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. u G. Crosskey, J. Duarte, H. Käppela, C. Cotsiolisa, W. Lendle i in. Był wielokrotnie nagradzany na krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych. Od 1993 roku wykłada w Konserwatorium w Pardubicach, od 2007 jest tam kierownikiem wydziału gitary. Jego uczniowie są laureatami prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2016 roku wykłada również na Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze. Współpracuje z wydawnictwami muzycznymi, jest regularnie zapraszany jako przewodniczący jury konkursów gitarowych, wykłada na festiwalach gitarowych, w konserwatoriach i uczelniach muzycznych.

Koncertował w całej Europie, zarówno jako solista, jak i kameralista w różnych zespołach kameralnych, np. z altowiolistą Milanem Řehákiem, skrzypkiem Bohuslavem Matouškiem lub jako członek kwartetu gitarowego „Guitar4mation”. Dokonał wielu nagrań telewizyjnych i radiowych dla ORF , ARD, BR1, Telewizja Czeska i Radio Czeskie. Wydał dwie płyty solowe, następnie jedną płytę z altowiolistą Milanem Řehákiem i trzy z kwartetem gitarowym „Guitar4mation”. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Biennale Gitarowego w Kutnej Horze.