Stowarzyszenie kulturalno-artystyczne "Dimitrije Tucović".

Zespół zaprezentuje się w kategorii II artystycznie opracowanej.

W Belgradzie przed 45 rokiem, trzy najlepsze grupy, sekcja taneczna "FRULA", teatr młodzieżowy "SUSRET" i chór młodzieżowy "EHO", założyły stowarzyszenie kulturalno-artystyczne "Dimitrije Tucović". Stowarzyszenie jest członkiem uznanej na całym świecie organizacji tanecznej CIOFF. Pierwszy grupa jest jedną z 10 najlepszych w Belgradzie, a także zdobywcą pierwszej nagrody na światowym konkursie tańca w Korei Południowej i posiadaczem prestiżowej nagrody "Matija Ban" za wkład w kulturę w Serbii.

Podróżując po całym świecie, oryginalne i autentyczne kroki i choreografie w najlepszy sposób reprezentują nasz kraj i kulturę. Za swój program otrzymaliśmy wiele nagród na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Holandii, Gruzji, Włoszech, Hiszpanii, Maroku, Francji, Brazylii, Polsce, Katarze, Rosji, Grecji, Tajwanie, Korei Południowej i wielu innych krajach.

Występ w słynnej Carnegie Hall zafascynował krytyków z New York Times, którzy powiedzieli: "Fascynujące jest to, jak ci młodzi artyści wykonują wymagające kroki".

Na festiwalach grupa zawsze zwraca uwagę bogatym programem: Tańce garncarskie, Tańce z Wojwodiny, Tańce pasterskie, Taniec Cikos, Rosyjski romans, Tańce z Kosowa, Tańce z Vranje, Taniec niemy Glamoc, to tylko niektóre z tańców, które przyciągają piękno i bogactwo naszej narodowej kreatywności i stanowią swoiste perły naszego programu.

Kładziemy nacisk na pracę z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi poprzez szkoły i przygotowanie do pierwszej grupy tanecznej. Każdego roku organizujemy dwa duże koncerty dla wszystkich uczestników z ponad 750 członkami.