Festiwale
w Zakopanem

Sortuj:

Program

piątek

19

10:30

Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, konkurs na Fiakra Roku oraz na Śpiew Pytacki

Górna Rówień Krupowa

15:00

Konferencja prasowa

Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

16:00

Otwarcie wystawy Jerzego Kosiuczenki

Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

16:30

Promocja książek Józefa Pitonia "Moja dziedzina" i "Ku jesieni" oraz posiady z muzyką góralską

Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

18:00

Premiera filmu "Niespokojny duch Józefa Pitonia"

Wioska Festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

19:30

Szalone skrzypce i muzyka świata „W krainie Barona Cygańskiego” - Roby Lakatos
Koncert na Folkową Nutę cz. I 

Wioska Festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

sobota

20

9:00

Występ Młodzieżowego Zespołu „Stryjanoczka”

Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

9:15

Konferencja naukowa „Macierzyństwo i rola kobiety w ognisku domowym”

Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

15:00

Orszak weselny

Parada z Placu Niepodległości do wioski festiwalowej

16:00

Tradycyjne wesele góralskie w wykonaniu zespołu „Zbójnicek”

Wioska Festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

17:00

Otwarcie plenerowej pokonkursowej wystawy fotografii „Żywioł Folkloru 2021”

Wioska Festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

18:00

Hajda Banda - Laureaci Nowej Tradycji 

19:30

„Duch Gór” Trebunie – Tutki i Quintet Urmuli
Koncert na Folkową Nutę cz. II  

Wioska Festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

niedziela

21

10:30

Uroczysta Msza Święta

Kościół Św. Krzyża, ul. Zamoyskiego

11:30

Korowód ulicami Zakopanego: Zamoyskiego i Krupówki

13:30

Wystawa Owczarków Podhalańskich

wioska festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

18:00

KONCERT INAUGURACYJNY 

Wioska Festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

poniedziałek

22

10:00

Warsztaty regionalne – plecionkarstwo 

Wioska Festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

11:00

Animacje dla najmłodszych – koszyki z papierowej wikliny

Wioska Festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

12:00 

Występ Młodzieżowego Zespołu "Stryjanoczka"

Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki

scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

15:00

Dzień Narodowy – Macedonia

wioska festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

16:15 - 16:30

Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów

wioska festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

17:00

Koncerty konkursowe:
Bośnia i Hercegowina, Czechy, Rumunia  

wioska festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

20:00

Koncerty konkursowe:
Węgry, Polska, Indie

wioska festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

21:30

Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

wtorek

23

10:00

Warsztaty regionalne – haft blaszkami i koralikami gorsetu

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

11:00

Animacje dla najmłodszych – robienie na drutach i na szydełku „plecenie z babcynyj skrzyni”

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

12:00

Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki

scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

15:00

Dzień Narodowy – Rumunia

wioska festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

16:15 - 16:30

Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów

wioska festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

17:00

Koncerty konkursowe:
Bułgaria, Polska, Macedonia

wioska festiwalowa, scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

20:00

Koncerty konkursowe:
Polska, Meksyk, Turcja

wioska festiwalowa, scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

21:30

Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

środa

24

10:00

Warsztaty regionalne – góralskie męskie spinki

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

11:00

Animacje dla najmłodszych – kwiaty bibułkowe 

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

12:00

Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki

scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

15:00

Dzień Narodowy – Indie

wioska festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

16:15 - 16:30 

Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów

wioska festiwalowa, Dolna Rówień Krupowa

16:00

Koncerty konkursowe:
Serbia, Polska, Słowacja

wioska festiwalowa, scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

18:30

KONCERT SIŁA KORZENI 

wioska festiwalowa, scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

21:30

Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

czwartek

25

10:00

Warsztaty regionalne – malarstwo na szkle

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

11:00

Animacje dla najmłodszych – pieczenie chleba, pieczenie talarków i robienie masła jako przekazanie tradycji z matki córkę

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

12:00

Ogłoszenie wyników i koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki

scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

14:30

Koncert Mali Górale
Prezentacja laureatów XIII Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich Złote Kierpce: Mali Białcanie z Białki Tatrzańskiej i Mali Łopuśnianie z Łopusznej, Mały Zbójnicek z Zębu i Mały Hop Cup, Mali Hamernicy z Krakowa i Maniowianie z Maniów

wioska festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

16:00

Dzień Górali Polskich

16:00

Rekord w tańcu zbójnickim

wioska festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

17:00

Koncert towarzyszący „Prezentacja dziedzictwa Górali Polskich”

  • zespół "Trzebunianie" i muzyka "Trzebuńskie Kliszczaki"
  • zespół "Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej"
  • zespół "Spiszacy" z Łapsz Niżnych
  • zespół „Polaniorze” z Kościeliska

wioska festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

20:00

Zabawa taneczna z polskimi zespołami góralskimi

wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa

piątek

26

11:00

Konferencja prasowa

Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27

13:00

Modlitwa o pokój

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej, Krzeptówki 14

17:00

KONCERT FINAŁOWY Górale świata. Ogłoszenie wyników konkursu i ceremonia wręczenia nagród 

wioska festiwalowa - scena plenerowa, Dolna Rówień Krupowa

Wydarzenia towarzyszące

Pokonkursowa wystawa plenerowa Dziecięcy Plakat Festiwalowy.

Wioska festiwalowa – Dolna Rówień Krupowa

Pokonkursowa wystawa fotografii Żywioł Folkloru 2019
Wioska festiwalowa – Dolna Rówień Krupowa

Wystawa zdjęć z Muzeum Tatrzańskiego
Wioska festiwalowa – Dolna Rówień Krupowa

Wystawa zdjęć Jerzego Kosiuczenki
Czerwony Dwór

Otwarte Pracownie Artystów Zakopiańskich, galerie i muzea


27 sierpnia, sobota,

godz. 18:00 Koncert „Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim” z udziałem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, solistki skrzypaczki Katarzyny Lassak oraz tradycyjnej kapeli góralskiej – Muzyka Rodziny Lassaków „Heliosów" z Zakopanego

Parafia Tatrzańska Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30, Zakopane 


Wioska Festiwalowa:

godz.10:00 - 18:00
Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego

godz. 12.00 - 18.00
Jarmark Świętej Cecylii  

Organizatorzy

Urząd Miasta Zakopane

Zakopiańskie Centrum Kultury

Partner Główny

Województwo Małopolskie

Partnerzy

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Patroni medialni